fbpx
13 C
Skopje

Градоначалникот на Пробиштип пријавен за силување

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Вработена во општина Пробиштип го пријавила градоначалникот Тони Тоневски за обид за силување. Случајот е пријавен на 12. овој месец, а ден подоцна, вработената во општината дала исказ во пробиштипската полиција, пренесе 24 Вести.

Според општинската службеничка, која од безбедносни причини ќе остане анонимна, градоначалникот ја нападнал во обид сексуално да ја злостави. 24 Вести го контактираше и градоначалникот Тоневски. Тој го демантира случајот, но признава дека имало пријава против него.

„Тоа е грешка, нема такво нешто. Нема таква пријава, повлечена е пријавата“. – вели градоначалникот на Пробиштип за 24 Вести.

Од полициската станица во која е пријавен случајот не упатија да се обратиме во МВР. Оттаму пак велат дека утре ќе имаат повеќе информации за случајот.

„Во врска со настанот во Пробиштип, од севкупните преземени мерки од страна на СВР Штип во консултација со Јавниот обвинител, утре ќе се разгледува предметот, дали има или нема елементи на кривично дело. Исходот за настанот ќе го имаме утре“. – велат од МВР.

Според информациите на 24 вести, општинската службеничка во петокот дала исказ во полициската станица во Пробиштип со кој го обвинува градоначалникот за обид за силување. Тони Тоневски е на чело на општината од 2009 година кога го освои првиот мандат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -