19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Градоначалникот на Венеција: Ние сме на колена, барам поддршка од Владата

Венеција се соочува со големи поплави во изминатите неколку дена, при што проценетата штета се проценува на неколку стотици милиони евра, пренесува Танјуг.

Градоначалникот на Венеција Луиџи Бруњаро на својот Твитер профил напиша “ Венеција е на колена, и додаде дека ќе бара помош од Владата.

Цената ќе биде висока, ова е резултат на климатските промени, напипа градоначалникот

Моментално, нивото на водата на плоштадот Свети Марко изнесува 187 сантиметри, што е нешто пониско од рекордните 194 сантиметри во 1966 година

Поплавите однесоа и две жртви . Еден постар маж од 70 години загина од струјен удар во својата куќа кога се обидел да ја уклучи пумпата за вода, додека Дејли меил пренесува дека уште една жртва настрадала од поплавите

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.