fbpx
2.4 C
Skopje

ГРАЦИОЗНИ И ПЕРФЕКЦИОНИСТИ: Жените родени во овој хороскопски знак се едноставно беспрекорни

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Оваа дама е олицетворени на праведност и рамнотежа и ја краси совршена способност за проценка, беспрекорност и целосност. Таа е друштвена, има дарба за комуникација и сака да биде опкружена со пријатели и семејство. Таа е харизматична и магична и поради тоа со леснотија привлекува луѓе околу себе.

Таа е ВАГА!

Иако обожава да дебатира и да се надмудрува, чесно знае да признае кога ќе згреши. Таа бара цврста врска и партнер кој ќе ѝ подарува внимание преку ситници. Иако делуваат смирени и балансирани, овие жени можат да бидат многу страствени и романтични, а идеалниот партнер ќе го најдат во мажот Водолија или Близнаци. Но, умствените игри се строго забранети кај оваа жена.

Таа искрено ќе каже кога нешто не е во ред, а тоа значи дека знае да биде и болно искрена. Таа е лојална кон својот партнер, а за возврат бара само поддршка и совети. Обожава заведување и шепотење на перница.

Понекогаш знае да биде неодлучна, а нејзините пријатели се нервираат поради тоа. Но, тоа истовремено е добро поради нив, затоа што таа секогаш ќе внимава и на нивните желби и потреби кога носи одлука. Жената Вага е срдечна и љубезна, сака да запознава луѓе со кои дели слични интереси. Нераскинливо пријателство сигурно ќе доживее со некој Стрелец или Лав.

Ќе ја препознаете по нејзината елеганција која се забележува во секој нејзин гест и движење. Таа е совршено природна, грациозна и само своја. Има правилни црти на лицето, широка насмевка, убави заби, виток струк и нагласени колкови. Оваа жена е перфекционист и секогаш е средена и има уредна фризура.

Сака мода, но нема слепо да следи трендови, туку ја прилагодува модата на себе и својот стил. Не сака да претерува со модни детали, а највеќе сака чанти и чевли.

Модните икони родени во овој знак се: Моника Белучи, Кејт Винслет, Кетрин Зета Џонс…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...
- Advertisement -