fbpx
9 C
Skopje

Грчките хотели пуштени во продажба како алва: Најевтиниот објект чини 160 илјади евра

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

На грчките интернет страници за продажба на недвижности може да се види исклучително богата понуда на грчки хотели на северот на земјата, а најголем број од објектите се наоѓаат на Халкидики. Цените се неверојатни и почнуваат од 160.000 евра.

Хотелите во Аспровалта, Врасна, Калитеа, Полихроно, Неа Муданија, но и на сите останати туристички места на северот на Грција може да се купат за многу ниски суми,а најевтиниот објект чини само 160.000 евра и се наоѓа во Врасна.

Овој објект има само четири апартмани, но од морето е оддалечен само 200 метри. Од 300.000 до 500.000 евра може да се купат објекти со дваесетина соби и базен. Исклучително поволен хотел се продава во Неос Мармарас за само 1,5 милиони евра. Хотелот има два објекти, 44 соби, рецепција, базен, преубав поглед на море и е делумно реновиран.

Поволни се цените на хотелите и во Полихроно. Еден од нив се продава за 2,1 милиони евра, има 41 соба, а е изграден во 1990 година. За 3 милиони евра може да се купи и понов хотел со 25 соби.

Тие што сакаат хотел на самиот брег ќе треба да издвојат 5 милиони евра. На самиот брег на полуостровот Касандра има нов хотел со 22 соби и чини 5,5 милиони евра.

Понов хотел на истиот полуостров со 28 соби се продава за 9 милиони евра. Поголем хотел со 130 соби на Халкидики може да се најде за околу 11 милиони евра, додека уште поголем објект со 150 соби е 1 милион евра поскап./Иновативност

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -