fbpx
5 C
Skopje

Груевски фатен на аеродромот во Будимпешта – која е причината, дали ја напушта Унгарија?

АКТУЕЛНО

Порталот МКД њуз објави фотографија од поранешниот премиер Никола Груевски кој бил фотографиран од читател на меѓународниот аеродром Ферихеги – Будимпешта.

Со наслов „Груевски ja напушта Будимпешта!?“ порталот пишува дека не е јасно дали тој испраќа пријатели на аеродромот или пак се спрема да ја напушти Будимпешта.

Foto

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -