fbpx
5 C
Skopje

Груевски: Направивме револуција, доаѓа новата ера

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Овој наш собир е голем настан за Македонија. 15 октомври е денот кога ќе се одлучи нашите градови да добијат помодерен изглед, нашите луѓе да бидат побезбедни, 15 октомври е името на новата ера, новата љубов, новата возбуда и ПОБЕДА. ВМРО е родено од срцата на нашата нација која имаше визија и посакуваше најдобра иднина за Македонија и никогаш не се штедеше во пожртвуваноста за тоа. Ние сме претци на еден голем и велик пат. Има многубројни херои кои чекориле по овој пат, ние го продолжуваме нивниот пат. Денес сме горди на тоа што си стоиме на нашите ветувања затоа што ВМРО направи револуција во оваа земја, но не беше тоа револуција на демолирање и палење, деструкција и уништување. Направивме револуција со градење на нови патишта, направивме револуција поради многубројните проекти, отварање нови болници, училишта, фабрики, нови инвестиции и работни места за граѓаните на Македонија. Она што е важно е дека граѓаните ја гледаат реалноста и видливиот развој на секое поле. Нам тоа ни е единствено важно. А тоа е гласот на народот на Република Македонија, рече Груевски на завршниот митинг на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“.

Тој додаде дека граѓаните на РМ заслужуваат подобро и дека тие се тука за да им служат на граѓаните за да понудат подобра работа во нивни интерес.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -