fbpx
7 C
Skopje

Груевски: СЈО е забегано, судиите имаат политичка агенда која мора да ја исполнуваат

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Секој ден се соочуваме со нови неправди. Се повеќе се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави екс премиерот Груевски по денешното излегување од судот.

Имаше еден од обвинетите кој што е болен, кој достави лекарско уверение, дека треба да мирува и не смее да се изложува на физички напор и замислете за него обвинителството побара притвор. Ова ја покажува забеганоста на ова Јавно Обвинителство, додаде тој.

Тој го спомена примерот и за вчерашното судење за предметот за набавката на „мерцедесот“ кое траеше неколку часа.
За никого друг не се останува после работното време, дури за најголеми убијци, терористи итн итн, секогаш судењата завршувале до 15:00 часот, само во случаите каде што сум јас во прашање имаме пролонгирање додека судијката не ја заврши својата замислена обврска. Истите овие судии му закажуваат на Заев на месец и пол, два и за 15 минути завршува се. Очигледно е дека судиите имаат политичка агенда која мора да ја исполнуваат“, рече Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Цеца не можеше да се воздржи: Внукот Жељко ја доведе до солзи

Хит на Интернет... Светлана Цеца Ражнатовиќ секој слободен момент го поминува со внукот Жељко и ужива со него, а што прават и како се забавуваат...

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...
- Advertisement -