fbpx
4 C
Skopje

Груевски ставен во мртовечки сандак: Отец Пимен го ОСУДИ ваквиот чин!

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Откако професорот на Правниот Факултет во Скопје, Тито Беличанец објави фотографија каде што претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е ставен во мртовечки сандак, на социјалните мрежи се огласи и Отец Пимен, кој реагираше со осуда за ваквиот чин.

Еве што напиша Отецот на својот Фејсбук профил:

„Ако осудувавме некролози на амбасадори, крст со името на Заев, не може да се премолчи и да не се осуди и оваа нова фотографија каде што Никола е ставен во мртовечки сандак. Сепак за истите човечки принципи се работи. 

А имаме и заповед да ги љубиме дури и непријателите свои. Или толку сме се одалечиле од Бога што нит него, нит ближните ги љубиме, а камо ли непријателите?“, напиша Отец Пимен на својот фејсбук профил.

Оваа реакција и осуда доаѓа откако претходно, Отецот, го осуди чинот на носење на крст на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој што предизвика лавина од реакции и коментари на социјалните мрежи.

 

АЈДЕ УШТЕ МАЛКУ! ПРЕЖИВЕАВМЕ ГОДИНИ, ЗА УШТЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ВО КОЈ ДУИ "ЌЕ АНАЛИЗИРА" КОЈ Е ИНТЕРЕСОТ НА ГРАЃАНИТЕ АЛБАНЦИ…

Posted by Tito Belicanec on Saturday, February 4, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -