23 C
Skopje

Густ дим во салон на авион го принуди пилотот да ги евакуира патниците на лет од Лондон (Видео)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Патниците на авионската компанија British Airways беа евакуирани, откако салонот на авионот се исполни со густ гас, минути пред да слета, соопштија британските новинарски агенции.

Авионската компанија го потврди инцидентот на лет ВА422, кој излетал од Лондон во 15:10ч со крајна дестинација Валенсија. Поради извонредна ситуација сите 175 патника и 8 членови на екипажот биле евакуирани од авионот веднаш по слетувањето во Валенсија.

Патниците биле приморани да го напушта авионот преку излезите за итни случаи. Еден од патниците го споредува инцидентот како вистински пекол од кој незнаел дали ќе излезе жив.

Од компанијата потврдија дека авионот имал технички проблем кога се приближил кон Валенсија. Екипажот бил од голема корист, бидејќи веднаш започнале да делат кислородни маски и да ги насочуваат патниците, велат дел од патниците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -