9.5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Од минута во минута: Состојбата во Италија и Њујорк

Пандемијата на коронавирус одзеде 53.693 животи низ целиот свет од нејзиното избувнување во Кина до декември, велат официјалните податоци до 12 часот. Во моментов, 1.035.380...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

Гвардиола е подготвен да го продолжи договорот со Сити

Пеп Гвардиола е подготвен да го продолжи договорот со Манчестер Сити и по 2021 година, иако неговиот тим се соочува со закана да не игра во ЛШ две сезони. Англискиот шампион, исто така, доби казна од 30 милиони евра, но санкциите ќе ги разгледа Арбитражниот суд (КАС).

Гвардиола посочи дека ќе преговара со претседателот на клубот, Халдун Ал Мубарак „на крајот на сезоната или кон средината на следната“.

– Јас работам со неверојатни фудбалери и сигурен сум дека тие даваат сè за нас. Знам дека со мене не е лесно да се работи, затоа сум многу задоволен од тоа. Имаме одлични сопственици и силна врска со нив, така нема да има проблем да се разберам, ако изберам да останам уште три сезони. Не жалам за секунда што дојдов овде, па дури и го продолжив мојот договор. Секој менаџер може да биде отпуштен, секој има проблеми, секој има добри и лоши денови. Јас не сум различен, но не ми е жал за еден момент што дојдов тука. Сакам да го исполнам мојот сегашен договор и тогаш ќе видиме, изјави Каталонецот.

Latest Posts

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Од минута во минута: Состојбата во Италија и Њујорк

Пандемијата на коронавирус одзеде 53.693 животи низ целиот свет од нејзиното избувнување во Кина до декември, велат официјалните податоци до 12 часот. Во моментов, 1.035.380...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

АКТУЕЛНО

Само во Македонија: Му било здодевно дома, им правел на сограѓаните анкета преку телефон за корона вирусот

Им нема крај на лудостите кои се случуваат во нашата држава, откако е воведена вонредна состојба поради ситуацијата со корона вирусот. До сега во...

Голем си Максим: Градоначалникот на Куманово рамо до рамо со пожарникарите, го чува својот град (ФОТО)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски не се штеди во битката со корона вирусот. Тој во својот град заедно со пожарникарите, учествува во дезинфекција на...

Добија син и ќерка среде пандемијата – нема да верувате какви имиња им дадоа

Иако пандемијата на коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе, млади родители од централниот дел на индиската покраина Раипур решија да ги...

Итни мерки на Владата: Полицискиот час во Куманово променет

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на...

Украден е уред за прскање за дезинфекција од корона вирусот во Куманово

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.