fbpx
-3 C
Skopje

Гвардиола е со ниска самодоверба, сакаше во се да биде најпаметен…

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Докторот на Баерн Минхен Ханс-Вилхелм Милер-Волфарт наскоро ќе објави книга за сите случувања кои ги доживеал додека работел во баварскиот клуб.

Тој во својата книга пишува и за екс тренерот на Баерн Гвардиола, со кого имаше голем конфликт по што го напушти клубот.

Пеп Гвардиола е човек кој има многу ниска самодоверба и прави се за да го сокрие тоа од луѓето. Поради тоа изгледа како постојано да живее во некој страв. Не му е страв од поразите колку што му е страв од губење на моќта и авторитетот“, пишува меѓу останатото Милер-Волфарт во својата книга и додава:

„Сакаше во се да биде најпаметен, упорен беше дека загревањата од пет минути се доволни за играчите. Нашиот однос никако не можеше да заврши добро. Мене ме гледаше како некој кој прима наредби без оглед какви се. Еднаш ми пукна филмот, урлав и се дерев по него и удрив силно со тупаница во масата. Тогаш сфатив дека морав да одам што е можно подалеку“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -