fbpx
-4 C
Skopje

Гвардиола малку потроши на дефанзивата па носи нов одбрамбен играч од 70 милиони евра

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Голем број на извори од Шпанија пишуваат дека Манчестер Сити е пред нова трансфер бомба, „Граѓаните“ за 70 милиони евра го купуваат Ајмерик Лапорт од Атлетик Билбао

Пеп Гвардиола ја создаде најскапата одбрана во светот на фудбалот откако изминатово лето во рок од десетина дена потроши околу 130 милиони фунти за ангажман на Кајл ВокерДанило и Бенџамин Менди(плус искешира и 30 милиони фунти за голманот Едерсон).

Во 2016 Шпанецот плати и околу 50 милиони фунти за Џон Стоунс, а кога дојде на Етихад веќе ги имаше Елиаким Мангала за кого беа потрошени околу 42 милиони фунти, како и Николас Отаменди за кого беа платени околу 32 милиони фунти.

Но очигледно Пеп Гвардиола не е задоволен од последната линија, па Сити сега се надминува и за 70 милиони евра (околу 62 милиони фунти) ја носи дамнешната желба на својот менаџер.

Голем број на извори од Шпанија доцна вечерва пренесоа дека Ајмерик Лапорт ги известил лидерите на Атлетик Билбао дека сака нов предизвик и има намера да ја зграпчи шансата да соработува со еден од најдобрите тренери во светот на фудаблот.

Французинот веќе се договорил со Манчестер Сити и со тоа се отвара вратата за лидерот во Премиерлигата да ја активира откупната клаузла на играчот вредна 65 милиони евра. „Граѓаните“ исто така ќе платат и додатни 5 милиони евра за тренинг компензација.

Останува да се види дали ќе се реализираат овие најави, бидејќи и во 2016 се беше договорено но Ајмерик Лапорт во последен момент се откажа од преселба во Манчестер Сити.

24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -