fbpx
0 C
Skopje

Хајнкес прави револуција во Баерн: Еве како ќе изгледа новата формација на Баварците

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Новиот тренер на Баерн Минхен, Јуп Хајнкес, ќе има нов премиера на клупата на Баварците против Фрајбург утре.

Искусниот 73-годишник го замени Карло Анчелоти, а веќе најави голем број промени.

„Баерн досега има примено седум гола, што е многу. За да бидете успешни мора да бидете стабилни во задниот дел. Свен Улрих е добар голман, тој направил грешка или две, но тие работи се случуваат. Одбраната мора да биде покомпактна за да ја олесни работата. Важно е да бидете креативни во нападот, но одбрана мора да се игра. Секој мора да учествува во тоа“, вели Јуп Хајнкес.

Сè се менува, па дури и системот на игра. Од 4-2-3-1 Баерн ќе премине во 4-3-3. Нема ротирања.

„Сегашната екипа е многу подобра од онаа со која освоив тројна круна пред неколку години. Ротациите не се земаат во предвид, затоа што најпрво морам да најдам идеални 11. Имам доверба во овие играчи. Системот ќе зависи од играчот, но јас преферирам 4-3-3“, додава Хајнкес.

Хавиер Мартинез повеќе нема да игра како стопер.

„Хавиер не игра долго во средниот ред и мора повторно да се навикне. Сакам да ја стабилизирам одбраната, и ќе ми биде полесно да се поврзам со него. Морам да ги размрдам и другите играчи. Матс Хаммелс е светска класа, Боатенг, исто така кога е во форма, Алаба мора да се врати на претходното ниво“, заврши искусниот стратег.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Хирург споредил рендгенсkи снимkи: Еве како изгледаат белите дробови кај здраво лице, пушач и пациент кој прележал Ковид-19

Доцентката на Тексашкиот универзитет, д-р Бенкхед-Кендал лекува пациенти со коронавирус од почетокот на пандемијата во март. „Белите дробови кај пациентите кои прележале коронавирус изгледаат...

Вучиќ кажа кога ќе го признае Косово (Видео)

Повеќе информации за Балканот шрочитајте ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги коментираше критиките упатени кон него од подппретседателката на Народната партија, др....

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...
- Advertisement -