11 C
Skopje

Хакирана страната на Борко Ристовски – има и „осомничени“ за кој би можел да го стори тоа?

АКТУЕЛНО

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Драги пријатели, познаници, фанови. Мојата фан страна беше изминативе денови нападната, хакирана од непознати сторители (засега). Доколку сте добили било какви пораки од мојата фан страна со навредлива содржина сакам однапред да ви се извинам.

Изминатиов период добивав директни и индиректни пораки, „совети“ за тоа дека треба и мора да ја прифатам реалноста во однос на новото име на мојата земја (Македонија) и да намалам со моите постови каде експлицитно го употребувам името Македонија.

Па од тука би сакал да им порачам на сите тие советодавци. Никогаш нема да ја прифатам вашата реалност. НИКОГАШ!!! Мојата „борба“ за мојот углед, чест.. мојата Македонија допрва почнува.

Останете ми сите во добро здравје, чувајте ги вашите најближни и чувајте се себеси.

Dragi prijateli,poznanici,fanovi. Mojata fan strana bese izminative denovi napadnata,hakirana od nepoznati…

Posted by Borko Ristovski on Tuesday, April 7, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бугарскиот новинар Крастев: Ќе биде голема грешка ако Бугарија ја блокира соседна Македонија на патот кон ЕУ

Николај Крастев, бугарскиот новинар, долгогодишен дописник од Западен Балкан и аналитичар, смета дека ќе биде голема грешка доколку Бугарија го блокира патот на Македонија...

Мајките на породилно ќе протестираат: Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам

Мајките на породилно ќе протестираат: „Леб и сол ќе јадам, детето во градинка не го пуштам” Мајките кои се на породилно отсуство в четврток ќе...

Мицкоски протестираше за Гоце Делчев и објави видео од внуката на Гоце (Видео)

Мафијата не е посилна од вистината. Изборот е СДСМ или вистината. Или Македонија, или мафија. Изборот на овој народ е Македонија! Опаметете се! Делчев е...
- Advertisement -