fbpx
6.6 C
Skopje

Хаос во соблекувална: Зидан се скара со играчите

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Фудбалерите на Реал Мадрид викендов успеаа на домашен терен да ја совладаат Малага со 3:2 во натпреварот од 13. коло од шпанската Ла Лига.

Кралевскиот клуб оваа сезона не игра онака како што навикнавме од екипата на Зинадин Зидан, но за Реал најважно беше да ги осои трите бодови од незгодната Малага. Меѓутоа, шпанските медиуми ја пренесуваат атмосферата во соблекувалната во Реал која и не е баш најдобра.

Како што пишува Дон Балон, францускиот експерт и Дани Селабос се скарале во соблекувалната после натпреварот против Малага. Наводно, младиот шпански фудбалер е незадоволен што има многу мала минутажа во Реал Мадрид во кој што пристигна летото од Бетис.

Селабос имаше понуда од Барселона, но на крај одлучи да заигра за Кралевите. Меѓутоа, Јасно е дека Зидан не смета на услугите на овој играч кој тоа отворено го кажа после натпреварот. Наводно, во сето тоа се вклучиле и Серхио Рамос и Иско кој го извлекле Селабос од соблекувалната.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kовид резултати: Бројката на починaти денес е двоцифренa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-179, Куманово-24,...

Доктор објави фотографија како изгледа “корона јазик” (фото

Прочитај повеќр во продолжение Епидемиологот Тим ​​Спектор од Универзитетскиот колеџ во Лондон е лидер на научна студија која се занимава со симптоми на коронавирус, а...

Што се Бајден отстрани од Овалната соба? Исчезна и црвеното копче од масата на Трамп кое служело за да може да си нарача кока...

Новиот претседател на САД не губел време на отстранување на сето она кое може да го потсетува на неговиот претходник Доналд Трамп. Освен што...

Што значат зборовите на вториот човек на ВМРО-ДПМНЕ? Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на владата, не мислам дека тоа е невозможно да се случи, да почекаме, изјави вечерва генералниот...

Го прашаа Шилегов дали има нарушени односи со премиерот Заев: Неговиот одговор е едноставен

Водителот на емисијата „360 степени“ го праша скопскиот градоначалник Петре Шилегов во какви односи е со премиерот Зоран Заев и дали е вистина дека...
- Advertisement -