8 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Хероите од нашето маало

Додека нашиот „надворешно евроатлантски двомоторец“ се труди да остави свеж впечаток среде Париз, во контролната кула во Скопје, повторно падна системот. А штотуку им пренесоа на парижаните дека конечно е стокмен закон според кој никој, ама баш никој нема да биде гонет поради сомнение за вмешаност во „висока корупција“ без оглед на политичките убедувања. Добро, тие се две три, но се важни „политички уверувања“.

Едвај го прекршивме вториов месец од годинава, а сдсмовските првенци прв пат годинава на „загрижената јавност“ и соопштија -ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција! Не за….ј! ДУИ+ДПМНЕ=криминална коалиција, а ДУИ+СДСМ= веројатно некриминална коалиција?

Крстете се во Крсто да ви ја најде вратата, вам „ламбите” ви се одамна прегорени. Вие што на врат-на нос си го избравте Талат како што си го избравте, сега се каете што со време не сте му отвориле профил на ФБ, па сега го видовте вистинското „криминално лице”? А досега мижави ли бевте? (што би рекле старите)

Каде се „изгуби” кривичната пријава поднесена од вас за актулниот „евроатлантски мотор”? Или, сега се ли е во ред со Венецијанската Комисија?

Со сиот респект кон намерите, политичките одлуки, последиците од нив, никому ли не му паѓа на ум дека шансите да „добиете” конечно датум во име на земјава за преговори со ЕУ се навистина изгледни, но шансите земјава, ваква каква што е, истите и да ги заврши се минимални?! За какви „западни” за какви „европски” вредности зборувате со овој кастинско-феудален пристап?

p.s. Ако веќе одите накај Загреб, и ако налетате на некој Далматинец, прашајте го што значи – А ча си мислија ка си са попија?

Автор: Ѓорѓи Трендафилов, претседавач на НК на ГДУ

Latest Posts

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Порака на Македонка од Италија: Бесчувствителни станавме како луѓе и ние сме од крв и месо – потребни сме си едни на други во...

Многу наши Македонци во моментиве се наоѓаат во Италија која е една од најпогодените земји од вирусот со кој се бори целиот свет. На социјалните...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.