fbpx
10 C
Skopje

Ја врати вербата во луѓето – спасено маче кое беше заглавено во дрва во Вардар (Фото)

АКТУЕЛНО

Во купот дрва среде Вардар, кај мостот Обединети Нации во Влае, денес се заглави маче.

Граѓани и здруженија за заштита на животните алармираа за состојбата и јавно побараа некој да му помогне на заглавеното маче кое плачело утрово.

Оваа драма имаше среќен крај. Мачето е спасено.

Како што пишува на социјалните мрежи, маченцето е спасено од Дарко Димитровски.

Мачето од Вардар е СПАСЕНО! 👏👏👏👏Херој на денот е Darko Dimitrovski !!!Фала ти Дарко, ни ја врати вербата во луѓето 👏❤️

Posted by Граѓанска иницијатива „Кане Корзо“ – Civic Initiative #kanekorzomk on Tuesday, December 17, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -