fbpx
4 C
Skopje

Хит мапа во Европа: Кои зборови ги нервираат Македонците, а кои останатите нации ?

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Ако до сега сте размислувале за тоа кое прашање може да ги изнервира соседите во регионот или пошироко стигнува одговорот.

Погледнете кој зборови најмногу ги нервираат македонците и останатите држави во Европа.

Според податоците кој ги спроведе Редит, најмногу нас не нервира кога не нарекуваат „ Јужни Срби “.

Норвешка ( Дали вие сте западниот дел на Шведска?)

Шведска ( Први во светот по бројот на случаеви на силување)

Шкотска ( Каде е тоа во Англија?)

Северна Ирска ( Јужна Ирска)

Англија (Фокландските острови се аргентински)

Португалија ( Вие зборувате бразилски?)

Шпанија (Вие сте од Јужна Америка?)

Франција( Американските вина се поубави)

Швајцарија( Белгиските чоколади се најубави)

Италија( Сакам тестенини со кечап)

Словенија( Алпски Срби)

Хрватска( Католички Срби)

БиХ( Муслимански Срби)

Србија(Тесла е Хрват)

Австрија( Дали вие сте Германци?)

Романија( Преубава земја. Ја обожавам Будимпешта.)

Бугарија( Вие уште користите руско писмо.)

Грција( Македонија на Македонците)

Турција( Дали знаете што значи овој збор на арапски?)

Полска( Полски логори на смртта)

Литванија(Балтик? Вие сте Руси нели?)

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -