fbpx
37.8 C
Skopje

Хорор на плажа: Одел и бодел туристи со нож, двајца мртви, меѓу повредените и Балканци (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Нов хорор на летување го потресе светот откако денеска се случи крвав инцидент на плажа во Хургада во Египет.

Египетското министерство соопштува дека двајца странски туристи биле избодени со нож и починале, а тројца се повредени и тоа Срби.

Ројтерс пренесува дека убиените лица се Украинци, а има повредени Срби и лица од Полска.

Би-Би-Си пишува дека повредените меѓу кои има и потешко, се пренесени во локалната болница. Напаѓачот ги бодел во лицето, вратот и стопалата.

Тој е уапсен и се испитува мотивот за грозоморниот чин

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -