fbpx
21.8 C
Skopje

Хороскопски знаци на кои до крајот на 2018 ќе им се исполнат сите желби!

АКТУЕЛНО

Овие хороскопски знаци до крајот на 2018 година ги очекуваат најголеми промени во животот.

Бик

Сите знаат колку мразите промени, но оваа година мора да стиснете заби. Како Бик, вие сте личност која удобност наоѓа во рутината и стабилоста.

Се чувствувате како некој да ви го одзема тлото под нозете секогаш кога ќе мора да вметнете нешто ново во вашарта рутина. За среќа, промените кои ве очекуваат се добри за вас и ќе излезете многу поотпорни и посилни.

Како бикот и вие работите многу напорно и сте најупорниот знак во хороскопот. Функционирате со две брзини – или целосно сте релаксирани или „со главата напред“ се стремите кон целта.

Бикот е знак спротивен на шкорпијата. Шкорпијата сака да ги наследува придобивките на другите, а бикот најмногу ги цени личните придобивки. Најнегативна ваша карактеристика е вашата склоност да ги поседувате најлуксузните предмети. Тоа може да ве доведе до крајности, особено кога ќе решите дека некој предмет треба да биде ваш, што ве прави материјалисти во очите на другите.

Лав

Вие не се плашите од ништо, особено од промени, но не сте секогаш целосно во склоп со нив. Сепак, до крајот на годината ќе почнете да го гледате животот од една поинаква перспектива и ќе доживеете голем успех.

Вашите пријатели знаат дека секогаш треба да ве прават среќни и весели или ќе има драма. Покрај тоа што сте егоцентрични вие сте родени лидери и поседувате силен личен магнетизам. Вашата способност да раководите секогаш ви гарантира успех.

Вие се стремите кон власт многу повеќе од другите знаци и тоа ве прави егоисти, а понекогаш дури и смешни во очите на другите. Вистината е дека вие имате огромно срце и сте најдобродушниот знак во хороскопот. Секогаш сте покрај луѓето кои ги сакате за да им помогнете, да ги разгалите или за да ги заштитите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -