fbpx
6 C
Skopje

Мицкоски: Некои луѓе правеа кариера на случајот со Мартин Нешковски

АКТУЕЛНО

„Некои луѓе правеа кариера на случајот со Мартин Нешковски, рече претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во одговор на новинарско прашање дали позади бегството на Игор Спасов има политичка заднина.

– Сите оние протести од страна на СДСМ кога беше опозиција започнаа од овој случај, некои луѓе градеа кариера. Знаете за оние ракувања и прегрнувања кога сегашниот претседател на владата, Зоран Заев во затвор ги правеше со ова лице, еве денеска тоа лице, за жал, не е достапно до ограните на прогонот, рече Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -