fbpx
-6 C
Skopje

Христијанско Братство: Или ќе не има или ќе не нема, сме биле Македонци и ќе останеме Македонци

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Христијанско Братство од денешниот протест испрати неколку пораки:

Сакате да го смениме името? Ќе го смениме, но прво вие ако успеете во секоја света книга Библија во светот да го избришете името Македонија, тогаш и ние ќе го смениме.

Сонот на Христијанско Братство е Обединета Македонија. Да научите едно – родени сте во Македонија, Вие сте Македонци, не Албанци, не шиптари. Трпението на Македонскиот народ е при крај. Ако мислите дека 2001 ќе ја повторите, нема да ја доживеете 2019. Толку болка и зло нанесовте на овој народ, го крадете 28 години овој народ, од денес Христијанско Братство ќе ви вети денеска дека до последно ќе се гине за Македонија.

Последната порака е до Македонците е да излезат од своите домови и да ја бранат Македонија овде.

Пораки до власта и решенија:

– Под итно да се сопрат сите деструктивни политики на оваа власт кон Македонија
– Распишување предвремени парламентарни избори
– Да се формира легитимно Собрание
– Да има попис да се знае кои сме, што сме, колку сме
– Да се соберат сите здруженија да се исцрта една национална стратегија и да се направи црвена линија и рамка кои ако бидат преминати ќе бидат судени од својот сопствен народ на плоштад
– Слобода за патриотите, кои не се терористи

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -