fbpx
1 C
Skopje

Хуманоста на Боки 13 продолжува: Згрижени Дејан и неговиот неподвижен татко

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

По сторијата за Дејан Костовски кој побара помош од јавност за згрижување на својот неподвижен татко и условите во кои живеат доби среќен крај.

Бојан Јовановски познат како Боки 13 на својот Фејсбук профил обелодени дека таткото на Дејан е згрижен во болница и е во многу добра состојба, исто така и Дејан ќе живее во стан, а ќе почне и да работи.

“Денеска остварив средба со 22-годишниот Дејан Костовски кој живееше во 9м2 со својот неподвижен татко, тој дојде кај мене на кафе со својот најдобар другар. Разговаравме, споделивме мислења и искуства и на крајот Дејан заедно со својот другар си заминаа полни со оптимизам и задоволство. Тој веќе не живее во таа распадната куќа, благодарение на некоја госпоѓа која му платила стан за една година додека неговата куќа не се реновира и не биде функционална. Неговиот татко е сместен во болница и е многу подобар. Јас ја презедов одговорноста куќата на Дејан да биде комплетно реновирана и опремена со сите услови за достоинствен живот и тоа ќе биде завршено во најкус можен рок. Дејан е паметно момче, работно способно, одговорно и добро воспитан, јас таквите луѓе ги сакам и почитувам. Дејан од 01.03.2017 ќе биде вработен со солидни шримања какви што заслужува секој еден кој има желба да работи со труд да обезбеди подобра иднина за себе. И на крај сакм уште ова да го напишам, луѓето се делат само на добри и лоши, поинакви подебли и етикетирања не прифаќам. Дејан е добар и заслужува пристоен и достоинствен живот, затоа шансата му ја пружам со цело срце“, истакна Боки 13.


ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -