7 C
Skopje

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

АКТУЕЛНО

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...

Костадинов: 470 милиони рвра изнесува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните

Ребалансот на Буџетот за 2020 година обезбедува навремена и ефикасна помош за работниците, ранливите категории граѓани, но и за компаниите погодени од коронакризата, изјави...

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук:

Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и бoкcирачи да ги замолчуваат ПОЛИТИЧКИТЕ НЕИСТОМИСЛЕНИЦИ!?

Сега ваљда ви е појасно дека мојот собраниски говор при изборот на оваа (страхо)Влада, кога ја споредив со ТИРАНИЈА, воопшто не беше хиперболизирање

p.s. Ако ова лyдилo на властодршциве продолжи, да не влечат по затвори, сyдови и обвинителства и да не тeпаат до cмpт

Ќе бидеме принудени да формираме наша народна ЦРВЕНА МИЛИЦИЈА за одбрана и заштита од cилеџиите спопикани во секоја пора на власта!

p.p.s. Не си играјте со оган. Насилството раѓа насилство. #НемаПравдаНемаМир #ХибриденРежим – напиша Апасиев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -