fbpx
2 C
Skopje

И Дастин Хофман обвинет за сексуално малтретирање

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Уште  едно големо холивудско име доби обвинение за сексуално малтретирање. Се работи за актерот Дастин Хофман.

Тој е обвинет од писателката Ана Греам Хантер дека додека била на стаж во телевизиската продукција со негово учество “Смртта на трговскиот патник” во 1985 година, актерот се однесувал вулгарно со неа и бил непристоен.

Во тоа време Греам имала 17 години. Уште на првиот ден од снимањето Хофман посакал таа да му направи масажа на стапалата и започнал дофрлува непристојни зборови.

“Тој флертуваше отворено, Ме фаќаше за задникот и ми зборуваше за секс, и кога бевме сами, и во присуство на други. Едно утро, кога отидов да му ја земам нарачката за појадок, тој ми побара” тврдо сварени јајца и мек клиторис “, пишува Греам во специјален материјал за Hollywood Reporter.

 

Денес, кога сум на 49 години, разбирам дека однесувањето на Хофман совршено се вклопува во општиот модел на она на што жените се подложени во Холивуд. Тој беше агресор, јас бев дете,кое беше сексуално малтретирано”, резимира писателката.

Актерот веќе се извини за неговото дело.

Почитувам жените и се чувствувам ужасно поради тоа што сум го направил. Жал ми е. Јас не сум таква личност “, вели Дастин Хофман.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -