fbpx
6 C
Skopje

И докторот бил во шок: Останала бремена, но нема да верувате како забременила

АКТУЕЛНО

Понекогаш природата знае да ги изненади експертите а оваа приказна е доказ за тоа. Ова е приказната на доктор Браин Стејхер.

– Уште додека бев студент видов незамислив феномен. Тогаш мислев дека тоа е невозможно. Имавме пациентка родена со споени итимни отвори. Уште во раната бременост, додека фетусот бил многу мал, околу шестата седимица, мочениот канал, ректум и вагината не се раздвоиле во посебни канали. Тоа значи дека мочката и столицата минуваат низ ист канал, раскажал докторот Стејхер.

Оваа состојба се појавува кај 50.000 бебиња и може да се промени со операција. Додека била девојче, нашата пациентка направила операција, меѓутоа – операцијата не била успешна. Се направила фистула во нејзиниот случај, матката се поврзала со ректумот, а вагината била „ слепа улица“, објаснил докорот Стејхер.

Таа секој месец имала менструација од ректумот, не од вагината. Кога пораснала интимни односи имала само преку ректумот. Така и забременила, пишува магазинот Men`s Health.

– По неколкуте ултразвука заклучивме дека на единствен начин на кој би можела да остане бремена е преку анален секс, раскажал докторот.

Оваа девојка била породена со царски рез.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -