fbpx
3 C
Skopje

И го земаа синот, но тоа не е се: Северина се најде на уште поголеми маки

АКТУЕЛНО

Балканската дива Северина Којиќ го загуби спорот со нејзиниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син.

На 28 ноември судот во Хрватска донесе одлука со која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ се заеднички старатели на нивниот син Александар.

Дополнителни проблеми создавал фактот што не е наведена адреса каде треба да живее нивниот син.

-Во пресудата никаде не пишува на која адреса ќе живее Александар. Милан мора да биде на Кипар, бидејќи таму плаќа данок, но тоа не е важно за судот , рекла Северина.

Северина открила дека комуникацијата помеѓу нив двајца се одвива исклучиво преку мејлови, а така било и на денот кога е донесена пресудата, а бизнисменот инсистирал уште истата вечер да го донесе нивниот син на адресата во Загреб.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -