fbpx
6 C
Skopje

И жените мастурбираат!

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

 

Ако сеуште се прашувате дали жените мастурбираат, одговорот на ова прашање е, ДА, жените мастурбираат! Можеби не толку често колку мажите, но сигурно мастурбираат почесто отколку што тврдат. Многу жени се срамат од фактот што мастурбираат, но во мастурбацијата нема ништо неприродно.

Мастурбацијата е и дури на некој начин задолжителна за оние жени тешко доживуваат оргазам за време на секс. Кај некој проблемот е на биолошка основа, а кај други причината е во партнерот. Сексуално незадоволна жена е вистинска природна стихија, способна да го загорчи животот само со еден поглед.

Сексуалното задоволство е исто толку потребно за дел од дамите колку што е потребна храната за организмот. Затоа многумина жени си причинуваат секојдневно задоволство преку мастурбирање. Тоа е најсигурниот начин за една жена да го добие тоа што го сака – незаборавен оргазам. Мастурбацијата им овозможува на жените да ги задоволат своите сексуални желби, допирајќи се таму каде што најмногу им се допаѓа.

Мастурбацијата, особено кога станува збор за неискусни девојки во сексуалниот однос, е начин за жената да го спознае своето тело, да научи кои се нејзините чувствителни места и каков е патот кон достигнување на врвно задоволство.

При мастурбацијата со раце е поверојатно да достигнете клиторен, но не и вагинален оргазам. Ако се стремите кон вториот тип сексуална возбуда отидете до најблискиот секс шоп и купете секс играчка која ќе биде ваш вистински пријател кога ќе бидете осамени. Вибраторот и вашите раце во комбинација ќе ви помогнат да достигнете до G – точката и да доживеете вагинален оргазам.

За да биде екстремно вашето доживување, дозволете му на вашиот партнер да гледа како мастурбирате. Тоа ќе го возбуди, и уште поважно, ќе го научи тој да е причината за да врескате од задоволство. На мажите им се допаѓа да гледаат како се допирате, па ова може да го правите и за време на вашата љубовна игра. Ова гарантира пожежок и пострасен секс.

Најчесто при мастурбирањето жените ја користат својата имагинација, но тоа не значи дека нема жени кои не уживаат во порно-филмовите.

За некои жени совршено место за мастурбација е бањата. Стимулирањето на клиторисот со воден млаз испорачува огромно задоволство на голем процент дами. Единствениот услов е да користите млака или топла вода. Истиот ефект може да се постигне и во џакузи. Сепак, незаборавен и поинтензивен оргазам жените достигнуваат кога нивниот клиторис е стимулиран од страна на партнерот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -