fbpx
5 C
Skopje

Ибра: Би можел да се вратам во репрезентацијата кога сакам. Селекторот го замолчи!

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Златан Ибрахимовиќ (36) ја заврши својата репрезентативна кариера во јуни 2016. година после испаѓањето на Шведска од европското првенство уште во групната фаза на натпреварувањето, кога одиграа нерешено со Ирска, а од Италија и Белгија изгубија со 1-0.

Не одамна се кренаа гласини дека Ибрахимовиќ би можел повторно да заигра во репрезентативниот дрес на претстојното Светско првенство во Русија оваа година, откако тој изјави дека му недостасува тоа чувство кога настапува за својата земја.

Сепак, селекторот на репрезентацијата и не покажува никакво претерано возбудување околу евентуално враќање на Ибра во репрезентацијата.

– Мене тоа ништо не ми менува, рече тој после објавувањето на составот за пријателскиот натпревар против Чиле и додаде:

Супер е што играчите сакаат да ни се придружат. Не следам премногу што се пишува во медиумите и што зборуваат. Ја почитувам неговата одлука, но не сум размислувал во однос на тоа прашање.

Сепак, Швеѓанинот продолжи да тера по свое па не одамна изјави дека тој е оној кој што одлучува дали ќе настапи на СП или не.

Ибра одиграл дури 187 минути во седум натпревари оваа сезона.

https://www.youtube.com/watch?v=LYsiuka6RK8

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...
- Advertisement -