fbpx
-5.5 C
Skopje

Идеалните 11 Афиканци во квалификациите за СП, предводени од ѕвездите во Премиерлиага

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

За разлика од Европа и Америка каде што квалификациите за Светското првенство завршија, во Африка тие се уште не се и преостанува уште едно коло.

Но од прикажанот во досегашниот дел од нив, лесно може да се состават првите 11 кои се предводени од ѕвездите од Премиерлигата.

На голот би бил Онианго, голманот на Уганда кој единствено на оваа листа не е ѕвезда но заслужува место бидејќи на пет меча прми само еден гол.

Во одбраната се Серџо Ауриер од ПСЖ, Ерик Бејли од Манчестер Јунајтед (Брег на Слонова Коска), Калиду Кулибали од Наполи (Сенегали).

На крилните позиции се Нигеријците Виктор Мосес од Челзи и Алекс Ивоби од Арсенал.

Во средина се Франк Кеси од Милан (Брегн на Слонова Коска) и Наби Кеита од Лајпциг (Гвинеја). Потоа тука е и Мохамед Салах од Ливерпул (Египет).

Во нападот Садио Мане од Ливерпул (Сенегали) и Винсент Абоубакар од Порто (Камерун.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ВИДЕО: Попот го фрли крстот и падна. Како изгледаше тоа?

Празникот Водици (Богојавление) народот го празнува како еден од најголе­ми­те христијански празници, зашто на тој ден според верувањето Исус Христос е крс­тен од Свети...

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...
- Advertisement -