fbpx
17.8 C
Skopje

Игор Џамбазов испеа песна во чест на Ванчо Петрушевски (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Популарниот македонски шоумен Игор Џамбазов на својот вчерашен настап во чест на починатиот актер, Ванчо Петрушевски ја испеа песната „Ако умрам ил загинам“.

Тој кажа дека повеќе од половина живот го минал заедно со Ванчо и додаде дека неговата смрт многу го погодила.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -