fbpx
2.4 C
Skopje

Има богатство од 780 милиони фунти, а патува во воз – втора класа

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Сер Џејмс Пол Макартни можеби има проценето богатство од 780 милиони фунти, но легендата на Битлси сака да патува скромно. 75-годишниот Макартни бил забележан како брза да влезе во воз, пред возот да застане на железничката станица Charing Cross.

Наместо да оди во првата класа, Пол се сместил во втората класа, помеѓу обичните патници и нивните велосипеди. Тој се трудел да остане неприметен за време на неговото патување.

Но, еден од патниците 27-годишниот Оли Вонг го забележал Пол. „Тој зборуваше на телефон, велејќи ‘Успеав да се качам во возот, сега сум во возот’ Го погледнав и веднаш си помислив ‘Тоа е Пол Макартни!’ Не ми се веруваше дека патува во втора класа како мене.“, вели Оли.

Оли успеал да ја сними скромноста на Макартни, но вели дека не сакал да му смета бидејќи Пол изгледал како да сака да избегне публицитет. „Не сум баш срамежлив кога ќе видам позната личност, но можев да приметам дека тој не сака вниманието да биде свртено кон него, па затоа продолжив да го набљудувам и го снимив пред да се симнам на мојата станица по 10 минути.“, изјавил изненадениот патник. Тој не знае дали некој од останатите патници ја препознал легендата на Британија.
Нема информации за тоа каде точно патувал Макартни, но голем број од луѓето кои го познаваат изјавиле за него дека тој секогаш е скромен и приземен човек.

Извор: Мотика

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...
- Advertisement -