fbpx
7 C
Skopje

Имаат среќа: Луѓето во овие хороскопски знаци се најталентирани

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Сите сме талентирани за нешто, но некои од нас едноставно имаат повеќе среќа кога станува збор за учењето, уметноста или спортот.

Девица Девиците ги краси одлучност без оглед со што се занимаваат. Тие секогаш се стремат кон најдоброто и успехот. Поради нивната одлучност, наидуваат на почит кај другите.

Шкорпија Иако не делуваат како најпаметни, Шкорпиите се многу интензивни кога се работи за интересите и хобијата. Тие вложуваат многу труд во финалниот резултат, без оглед дали станува збор за она што ќе го научат или каков впечаток ќе остават на другите.

Близнаци Тие навистина брзо учат и усвојуваат знаења, па постигнуваат успех во сè што ќе отпочнат. Близнаците се многу добри во стекнување на нови вештини, а талентирани се и за уметност и учење јазици.

Јарец

Јарците имаат силен инстинкт, организација и насоченост кон кариерата. Поради тие особини, Јарците се добри лидери. Тие секогаш знаат како да останат фокусирани и свесни се дека само напорната работа најчесто води кон целта.

Риби

Рибите често се талентирани за музика и уметност. Тие се многу креативни и имаат развиена имагинација. Сакаат публика, немаат трема и честопати можат да ги изразат своите чувства само преку уметност.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...

Скоро 8000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци во овој квартал...

Ковид пасошите ќе станат реалност побрзо од што мислиме: Европската комисија веќе има датум

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер лајен, открила дека предлогот за ковид-пасоши ќе се најде на маса веќе во март. Европската комисија ќе претстави...

Кина ни го врати капарот за вакцините, властите уверуваат – наскоро ќе дојдат

Во најкус можен рок, е одговорот на Министерството за здравство на прашањето кога ќе стигнат вакцините од кинескиот производител „Синофарм“, откако Македонија си ги...

ТАЖНА ВЕСТ: ИМ НЕМА КРАЈ НА ТРАГЕДИИТЕ: ПОЧИНA ПОЗНАТИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ПОРАНЕШЕН КОШАРКАР – Миленко Савовиќ!

Во само неколку дена и трет голем спортист од просторот на поранешна СФР Југославија прерано го напушти овој свет. По ракометарот Златко Сарачевиќ и фудбалерот...
- Advertisement -