19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Имала само 5 години кога го родила синот а мистеријата за тоа кој е таткото се уште трае

Лина Медина се родила во 1933 година во сиромашно семејство во селото Тикрапо на перуанските Анди. И само пет години подоцна, Медина станала најмладата мајка во пишаната човечка историја. Нејзиниот случај сѐ уште се проучува во медицинските училишта низ целиот свет.

Кога Лина Медина имала пет години, нејзината мајка забележала дека стомакот на нејзината ќерка пораснал невообичаено голем, при што девојчето почнало да се жали на силни болки во стомакот. Нејзините загрижени родители ја одвеле на преглед во најблиската болница. Отпрвин лекарите мислеле дека Медина страда од тумор, но откако спровеле неколку тестови, тие утврдиле дека Медина некако забременила и е во седмиот месец на бременоста.

Месец и половина откако се дознало дека е бремена, Медина се породила на возраст од пет години и седум месеци, со помош на царски рез, и на 14. мај 1939 година родила момче. Карлицата на Медина била премногу мала за да може да роди по природен пат.

Синот на Медина бил целосно здраво бебе кое во мигот на раѓање тежело 2.7 килограми. Во чест на посветениот лекар кој помогнал во породувањето на нејзиниот здрав син, Медина на својот син му го дала името Герардо.

При царскиот рез докторите забележале нешто вознемирувачко – Медина имала целосно созреани сексуални органи. Таа имала здравствена состојба наречена предвремен пубертет и почнала да се развива на алармантно рана возраст. Нејзиното медицинско досие открило дека почнала да добива менструација кога имала само три години.

Герардо пораснал верувајќи дека Медина му е сестра, а не мајка. Но, кога наполнил десет години, ја дознал вистината.

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.