27 C
Skopje

Имам Бајалди – најпознатиот Турски специјалитет

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

Имам бајалди е турско јадење, а неговото име во буквален превод значи „имамот се онесвести“. Приказната за тоа како ова јадење го добило името вели дека кога имамот го пробал јадењево, се онесвестил од добриот вкус.

Потребни состојки:

4 големи долги модри патлиџани

9 лажици маслиново масло (или повеќе ако е потребно)

12 чешниња лук

1 голем кромид исечкан на тенки полумесечини

2 пиперки, благи и исечкани на мали парчиња

1 голем домат, исечкан

1 шолја сечкан магдонос

1/2 лажица сол

1/2 лажица шеќер

1/2 лажица мелен бибер

1 голем домат, изрендан

Подготовка:

Ставете 1/3 шолја маслиново масло во длабока тава за пржење. Додадете го кромидот, целите чешниња лук и исечканите пиперки.

Пропржете сè додека кромидот не стане проѕирен. Мешајте постојано за кромидот и лукот да не потемнат. Ова е еден од клучните чекори за „Имам бајалди“.

Потоа во тавата додадете ги фино сечканите домати, магдоносот, сол, бибер и шеќер.

Гответе уште 5 минути.

Во друга тава загрејте 1/4 шолја маслиново масло и пржете ги модрите патлиџани на секоја страна додека не добијат златна нијанса, 1 – 2 минути.

Тргнете ја тавата од оган и ставете ги модрите патлиџани во тава за печење да се оладат.

Расечете ги модрите патлиџани по средината, до половина. Не сечете ги по целата должина.

Ако сакате да направите поголем отвор, користете ги рацете. Направете форма на кану.

Распоредете ја смесата за полнење еднакво низ патлиџаните. Наполнете ги убаво.

Потоа додадете го ренданиот патлиџан, покријте ја тавата за печење со алуминиумска фолија и направете неколку дупки на фолијата за да може пареата да излезе.

Печете на температура од 180 степени околу 45 минути сè додека патлиџаните не бидат готови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -