fbpx
-7 C
Skopje

Ина Многуфина до Љупка Митрова: Соблакај фустанот (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Кога станува збор за социјалните мрежи тие стануваат се повеќе популарни и земаат голем зафат во секојдневието на луѓето.

Од познати јавни личности, инфлуенсери, модни блогери, се до бизнис профил може да видиме на социјалните мрежи.

Една од познатите инфлуенсерки е Љупка Митрова, девојката на македонскиот победникн на „Големиот брат“, Дарко Спејко која често е активна на Инстаграм.

Љупка на својот Инстаграм промовира модни комбинации, а нејзините фанови често ја прашуваат дали ќе отвара бутик.

Љупка сношти присувствуваше на забава по повод враќањето на магазинот „Бекстејџ“. За оваа прилика таа се одлучи за долга црна тоалета, а овој момент го овековечи со фотографија на плоштадот во Скопје.

Познатата твитерџика Ина Многуфина ја сподели оваа фотографија на својот Фејсбук,  а во описот напиша: Јас не разбирам зошто мажите мислат дека жените се комплицирани…еве на пример ние многу лесно се разбираме меѓу себе, отварам фб, глеам фустан на Ljupka, Љупке соблакај фустанов ми се свиѓа и она вика ок твој е…значи жените треба да владеат со светот и со сегде фмп

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -