fbpx
9 C
Skopje

Ирена Цветковиќ до владата: Среќа што ве познавам, инаку ќе помислев дека ВМРО ве плаќа

АКТУЕЛНО

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Статус на Ирена Цветковиќ:

“Живеам во држава која се наоѓа буквално пред еден од своите најважни приемни испити- решавањето на деценискиот спор со Грција (еден од поглупите спорови if you ask me).

Владата има еден месец да спроведе кампања и убеди мнозинство од граѓаните да излезат и гласаат ЗА на референдумот кој ќе следи. Луѓе, ако ова не е најважно не знам што е.

Побогу, кој ви к…ц сега да се расправате со народот кој е револтиран заради 750.000 евра за цвеќиња.

Стварно? Седите и се расправате по ФБ дека тоа било за три години, за сите владини институции бла бла. Се лутите зошто народот читал само наслови, а не цели новинарски текстови.

Епа народот не може да го смените, освен ако ептен не вложите во образование па чекате да пркнат новите генерации во кои сте инвестирале. Да, не само македонецот, сите ЧИТААТ САМО НАСЛОВИ! Како може да сте изненадени и увреѓени од тоа?!

Озбилно? Кај живеевте бе до сега? Не го знаевте овој факт што веќе у средно школо се учи?

Најмалку што може да направте е да кажете- пеки, нема да трошиме на цвеќиња, фала ви што ни укажавте- и да се вратите на она што е најважно- референдумот и решавање на спорот. АМАН!

Да не ве знаев ќе помислев дека ВМРО ве плаќа. Жими се‘ ми иде вам да ви го поставам вашето омилено прашање: ВИЕ ВМРО ДА НЕ САКАТЕ ДА ГО ВРАТИТЕ БЕ?”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Протестен марш за денот на жената: ”Разбуди се МВР”, ”Разбуди се ОЈО”

Денес, повеќе невладини организации, со почеток во 15:00 часот започнаа протестен марш за поддршка на жените од ''Јавна соба''. Тие, исто така, протестираа и за...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...
- Advertisement -