fbpx
7 C
Skopje

Искршен штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

АКТУЕЛНО

Искршен e излог на штаб на ВМРО-ДПМНЕ на улицата Моша Пијаде во Кавадарци.

Инцидентот С.А.(32)  вчера претпладне го пријавил во Полициската станица во градот.  Како што извести МВР, стаклото било искршено со камен во периодот од завчера вечерта до вчера наутро. По сторителот се трага.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -