fbpx
7 C
Skopje

Искршено возилото на Љупчо Ристовски – политички аналитичар

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Љупчо Ристовски, претседател и коосновач на Институт за доблесна и вредносна политика „Интегра“, кој пред неколку дена констатира дека на Македонија ѝ се подготвува пластична операција, утрово го затекнал својот автомобил со искршени стакла, јавно прашувајќи дали тоа е порака од власта.

„Од утрово рано… порака од власта или… да не грешам душа?

Симптоматично е што истово ми се има случено за време на изборите 1994 година, кога бев кандидат за пратеник од Демократската партија во ИЕ 105 (мнозински) и кога на 28 години бев петти по број на освоени гласови од цела опозиција во првиот круг (вториот се откажа партијата од понатамошно учество). Тогаш ми беа искршени и панорамските стакла на деловен простор и на автомобилот. И тогаш СДСМ беше на власт… Коинциденција… или сè тече, само СДСМ не ги менува методите на притисок?

И пак ќе речам… АМАНДМАНСКАТА ИЗМЕНА НА УСТАВОТ НА УВИД НА ЈАВНОСТА!… И уште нешто плус: Во договорот со Грција стои усвојување на амандманските измени ‘ВО ЦЕЛОСТ’… значи, така како што се однапред договорени, без да се промени ниту точка ниту запирка во нив. Ова ми кажува дека е можно ‘ВЕЛЕПРЕДАВСТВО’, но и за ова да не грешам душа… затоа нека ги ОБЈАВАТ ОДМА! Нивната објава или ќе го оправда бојкотот или ќе го оправда референдумот…“, напиша аналитичарот на својот профил на „Фејсбук“ покрај фотографиите од искршеното возило.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -