fbpx
13 C
Skopje

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа белградските медиуми и предизвика бројни реакции во јавноста.

Имам 30 години и се омажив за човек постар од мене 40 години.

Се започна кога сакав да се спасам од сиромаштија.Го запознав во Швајцарија додека чував деца, не сум јас ни грда ни глупава, имам завршено и факултет.Магистрирав во времето кога сеуште функционираше системот за образование во Србија.

Кога титулата „Магистер„ престана да важи во Србија, јас си ги собрав алиштата во торба од 300 динари која ја купив од кинеската продавница и си заминав од државата.

Жената која ме пречека се зачуди кога виде колку малку работи имав спакувано, во таа торба беше спакуван целиот мој живот и се што имав.

Сега, кога ќе погледнам назад, гледам дека сум побегнала од се што сум сакала и што ми значело во животот и сега ги бројам деновите кога ќе се вратам дома.

Човекот за којшто се омажив ме сака многу и се би направил за мене, би умрел ако само му дадам знак, ама буквално!

Ми помагаше да го исплатам кредитот на мајка ми, да ги плаќам сметките за струја, за погребот на дедо ми и уште многу други работи, зошто сум дете на разведени родители.

Јас поради тоа и заминав во Швајцарија, да „наберам „ пари од дрво за сите горенаведени работи.

Тоа дрво јас го најдов и имаше 40 години повеќе од мене.Точно е дека е тој супер, интелигентен, висок , згоден, со супер манири, но стар. Кога се ќе се собере на куп, ми помогнал со околку 5.000 евра, значи јас се продадов себеси за 5000 евра.

Јас на 25 години имав голем притисок бидејќи сум во Србија и се справував со сиромаштија.Има многу девојки како мене, кои ја играат улогата на елитна проститутка или „спонзоруша„ како мене што имаат “Cavalli” ташни, но што ако кога моето срце се кине.

Затоа издржете колку што можете додека да дојде оној вистинскиот , не се давајте себеси лесно.

Не дозволувајте да страдате поради некој друг, па макар тоа да е и некој близок- завршува таа

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -