fbpx
21.8 C
Skopje

Исто така се ширела неподнослива миризба – хорор поголем од тој кај Скопјанка го згрози регионот

АКТУЕЛНО

Во дворот на празната куќа на 40-годишната Ф.Ј. од Србија, се чувствувал многу лош мирис, а кога полицијата дошла открила хорор.

Ангажирале човек со синовите да ја исчисти јамата, а мислеле дека се работи за мртво животно, најверојатно куче. Сепак, здогледале човечки коски, месо и остатоци од тело.

Се испоставило дека не се работи за еден, туку два леша.

Во оваа куќа порано функционирал старечки дом.

Обвинителството го превзема случајот.

Откако вчера настана вистинска драма кај Скопјанка поради купишта искористени пелени во стан на старица, Телма со нови детали за случајот кој ја шокираше македонската јавност.

Телма заѕвони на вратата на овој стан, отвори младо момче кое потресено од целата ситуација не сакало да зборува пред камерата, но им раскажало дека тие како семејство имаат подолго време проблем со неговата баба која е болна и не сака ниту да оди на лекар, ниту да биде згрижена од институциите.

Во подрумските простории во зградата живее и бездомник. И покрај чистењето и дезинфицирањето сеуште таму има огромен број на шишиња за кои претпоставката е дека се полни со урина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -