fbpx
-0.3 C
Skopje

Истокот беше пример за тоа како се почитуваа мерките за справување со коронавирусот

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Мојата изборна единица и истокот беа пример за тоа како се почитуваа мерките за справување со коронавирусот. Јавното здравје е предизвик и одговорност за секој од нас, истакна генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски.

„На 15-ти јули пак, секој од нас ќе биде пример за тоа како се спроведува безбеден и демократски изборен процес.

Ставаме крај на манипулациите и политиканството на ВМРО-ДПМНЕ.
СДСМ, како и секогаш, ја покажува својата одговорност и грижа за државата. Затоа избори на 15-ти јули, избори на кои ќе учествува и опозицијата, избори на кои СДСМ убедливо ќе ги порази мрачните и штетни политики на ВМРО-ДПМНЕ.

Со техничка влада значајните проблеми не се решаваат. На сите нас, а посебно на оние кои се на првата борбена линија против вирусот им треба функционална влада која ќе им биде подршка со носење закони и спроведување ред.

Ве повикувам сите без разлика за тоа која опција ви е поблиска, на 15-ти јули да го искористите правото на глас. Безбедно, почитувајќи ги правилата и протоколите.

СДСМ е одговорна власт, тоа го знаеме и тоа го можеме. Одиме напред!“, потенцираше Николовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -