fbpx
37.8 C
Skopje

Итно e хoспитaлизиран еден од наjпoзнaтитe фoлk пејачи, Аца Луkас

АКТУЕЛНО

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во станот, пренесуваат српските медиуми.

Имено, пејачот почувствувал силни болки во стомакот, а бидејќи болката не престанала, Лукас побарал лекарска помош.

Тој веднаш бил примен во болница, лекарите детално го прегледале и му ги направиле сите потребни анализи.
Сепаk, лекарскиот тим дошол до заклучок дека не станува збор за никаква сериозна болест, по што пејачот бил пуштен на домашно лекување. Веднаш се утврдило дека тој не е позитивен на коронавирусот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -