fbpx
6 C
Skopje

Итно испрскајте го ова по душекот, тепихот и завесите дома – ќе решите голем проблем

АКТУЕЛНО

За да спречите алергиски реакции, добро би било да го направите овој спреј и со него да го испрскате мебелот.

Бактерии има – во постелнината, теписите, завесите и другиот мебел, важно е на време да го спречите нивното ширење.

Сѐ што ви е потребно е: – шише со прскалка – масло од еукалиптус или каранфил – 1 литар вода

Во водата сипете 20 капки масло и промешајте. Спрејот е добар и за делови од мебелот кои не можете да ги перете, а за постелнината и завесите маслото користете го така што неколку капки од него ќе ставите во детергентот кој го користите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -