fbpx
5 C
Skopje

Иван Соколов: Делчево ќе биде победнички ВМРОВСКИ град!

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Големата победа на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево ќе биде најавена на големиот митинг, кој ќе се одржи на 11 октомври во Делчево, истакна кандидатот за градоначалник на Делчево од оваа партија, Иван Соколов.

– Изминатиов период во оваа кампања ги посетив речиси сите населени места, разговарав со многу луѓе и многумина ги споменаа досегашните наши проекти, но и многу работи кои ние не сме ги предвиделе. Затоа, јас ќе ги најавам овие нови проекти кои се на барање на граѓаните на големиот митинг на 11 октомври во 20:30 часот ќе се одржи во Делчево. Затоа сите Ве повикувам на големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, за да ја слушнете мојата визија за Делчево и сите проекти кои ќе бида дел од мојата програма, истакна Соколов.

Меѓу капиталните проекти, кои се предвидени во програмата на Соколов е и изградба на современ градски пазар.

– Самите трговци имаат потреба од ова. Во следниот четиригодишен период овој пазар ќе биде изграден со повеќе содржини, техничката документација е подготвена и ќе можеме многу наскоро да почнеме. Веќе се јавија неколку заинтересирани страни за приватно партнерство. Сметам дека ова ќе се реализира многу брзо, вели Соколов.

Тој најавува и изградба на обиколница на Делчево, која ќе го одминува делчевското село Ѕвегор и која ќе ја поврзе ТИР зоната и ќе го растовари сообраќајот во градот.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -