fbpx
22.8 C
Skopje

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

АКТУЕЛНО

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Анкара, Република Турција.

Како што соопштија од кабинетот на претседателот, Иванов во Анкара присуствува на свечената церемонија по повод инаугурацијата на Реџеп Таип Ердоган за Претседателот на Република Турција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -