fbpx
3 C
Skopje

Изгледа страшно и опасно: Македонија се гуши и утрово – Ова се најзагадените градови

АКТУЕЛНО

Воздухот и денеска е загаден во Македонија, а „рекордер” од градовите е Тетово.

Делови од Скопје и Куманово се средно загадени.

Инаку, наair visual утрово Скопје е 25-от најзагаден град во светот, а вчера беше на 11-то место.

Завчера пак најзагадени беа Ново Лисиче од скопските населби, потоа Струмица и Тетово.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -