fbpx
5 C
Skopje

Изгребал автомобил и оставил број: Не можел да поверува каква порака добил од сопственикот

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Јутуберот Кејси Неистат сподели на социјалните мрежи порака со која се врати неговата вера кај луѓето откако случајно изглебал нечиј автомобил во Лос Анџелес.

„Честопати се жалам на Лос Анџелес, па еве да ви покажам конечно зошто го сакам Лос Анџелес. Ова утро, изгребав автомобил на еден дечко додека го паркирав мојот камион. Тоа беше случајно, мала, ама сепак забележлива гребаница, му го оставив мојот број, а тој ми прати порака… “, напиша Неистат со фотографија од СМС пораката што ја добил од непознатиот сопственик.

„Еј, благодарам за твојата порака. Не грижи се за ништо. Те молам донирај ги парите што би ми ги дале за автомобилот на локалната банка за храна во квартот Венеција“, му пишал сопственикот, а Неистат одговорил со потврда. „Дали сте сигурни? Можам да ви ги испратам парите веднаш? Ви благодарам повторно, го ценам разбирањето и дарежливоста“, додаде тој.

„Не грижи се. Јас ја ценам твојата донација. Светот му треба повеќе од мене“, одговорил непознатиот човек.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...
- Advertisement -