fbpx
5 C
Skopje

Изгубија во дерби со 3:0, па добија ќотек од навивачите

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

 

Фудбалерите на Легија имаа тешка ноќ по убедливиот пораз од 3:0 од Лече, што беше капка која ја прели чашата кај оние најзагрижени навивачи на клубот од Варшава.

Легиа оваа сезона игра катастрофално. Откако полскиот великан не успеа да се квалификува во групната фаза на Лига на шампиони, па дури ни во Лига Европа, проследија разочарувачки резултати и во домашното првенство во кое овој тим се наоѓа на 8. место.

Навивачите го изгубија своето трпение по огромниот пораз во дербито, па ги почекаа своите фудбалери на паркингот кој што се наоѓа пред стадионот. Кога автобусот на фудбалерите пристигна, тие беа повикани да излезат од автобусот, а тогаш следуваше не само вербални “конфликти“, туку и физички напади. Педесет хулигани почнаа да им удираат шамари на поединци од фудбалскиот тим на Легиа, како и на членови на стручниот штаб, но полските медиуми пишуваат дека никој од играчите немаат сериозни повреди. Кај некои фудалери се забележени модрици по глава, но сепак се помина добро како што можеше и да се заврши.

Ќотек можеше да добие и хрватскиот тренер Ромео Јозак, кој за цела среќа нешто порано излезе од автобусот па се спаси од хулиганите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -