fbpx
23.8 C
Skopje

Излезе дресот на Реал за следната сезона: Оваа боја не ја имаат скоро седум години

АКТУЕЛНО

Реал Мадрид повторно би можеле да заиграат во црвени дресови.

На страната Footy Headlines процурија фотографии за кои се тврди дека всушност се третите дресови за Реал за сезона 2018./19.

Ако ова е вистина, кралевите после седум години повторно ќе заиграат во црвени дресови.

Последен пат ги имаа во сезоната 2011/2012, а и во минатото ги користеа неколку пати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -